Jak probíhá trénink

Začínáme nástupem,kdy se seřadíme do řady a ukloníme se naší vlajce. Potom si zaběháme dokola,proběhneme slalom- kličkujeme mezi dětmi.Poté uděláme rozcvičku,kde se protáhneme.Postupně hlava,ruce,nohy a celé tělo. Někdy se protahujeme i ve dvojicích.

Následuje malá pauza na napití.

varianta a:

Začneme trénovat jednotlivé techniky na místě. Např.: oi-cuki , gedan-barai, mae-geri .

Uděláme řadu a zkusíme tyto techniky v chůzi. Např.: v postoji zenkutsu-dachi úder oi-cuki. Mawate-otočka-a to samé zpátky.

Dále v postoji zenkutsu-dachi kryt gedan-barai . To samé zpátky. Další je v postoji zenkutsu-dachi kop mae-geri. A zase zpátky.

Následuje pauza na napití a wc.

Přichystáme slalomové dráhy : tyčky,kroužky,lavičku a žíněnku. Děti se rozdělí do dvou družstev a probíhají určenou dráhu. Na konci si dají nějaké sklapovačky na posílení břicha.

Na konec tréninku ještě zablbneme , děti na rychlost opakují prvky po trenérce a i po zvoleném dítěti, aby si to taky vyzkoušeli-a jde jim to skvěle.

Nástup,úklon vlajce,malý bonbon za odměnu a hurá domu.


varianta b:

Začneme trénovat jednotlivé techniky na místě. Např.: oi-cuki, uchi-uke, age-uke.

Uděláme dvojice proti sobě : jeden útočí oi-cuki a druhý se snaží vykrýt krytem uchi-uke. Potom se role ve dvojicích vymění.

Dáme změnu: jeden útočí oi-cuki a druhý kryje krytem age-uke.

Následuje pauza na napití a wc.

Přichystáme slalomové dráhy : kroužky,tyčky,lavičku a žíněnku. Děti se rozdělí do dvou družstev a probíhají určenou dráhu. Na konci si dají nějaké dřepy na posílení nohou.

Na konec tréninku udělají děti dvojice,kdy si jeden stoupne na jeden konec a druhý na druhý konec proti sobě.Na písknutí vybíhá jeden po jedné noze, oběhne druhého a vrací se zpět na místo. Pak vybíhá druhá řada. Různě měníme , třeba z kleku,z leže, cval stranou...

Nástup,úklon vlajce,malý bonbon za odměnu a hurá domu.